Barcode: 0011150410465
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
RED POTATO, MAYONNAISE (SOYBEAN OIL, WATER, EGG YOLKS, DISTILLED VINEGAR, SUGAR, SALT, MUSTARD FLOUR, CALCIUM DISODIUM EDTA (TO PROTECT FLAVOR), AMERICAN CHEESE (WATER, FOOD STARCH, PARTIALLY HYDROGENATED SOYBEAN OIL, WHEY, SLAT, MODIFIED FOOD STARCH, CAS
Additives
e385
Related Products in Undefined
Half And Half Creamer
Land o lake
B NOVA 1
Crispy Battered Fish Fillets
Gorton's
C NOVA 4
Lowfat Cultured Buttermilk
Safeway Inc.
A NOVA 4
Cinnamon French Toast Sticks
FarmRich
D NOVA 4
Gluten Free Animal Crackers
Simple Truth, The Kroger Co.
E NOVA 4
Classic Sausage Pizza
Home Run Inn, Home Run Inn Frozen Foods
D NOVA 4
Organic Kidney Beans
Trader Joe's
A NOVA 3
Honey Premium Deli Ham
Bar-S
D NOVA 4
Peas & Carrots
Meijer
B NOVA 3
Tomato Paste
Napoleon
A NOVA 3
Roasted Garlic & Italian Herb Breaded Fish Fillets
Gorton's,Gorton's Inc.
C NOVA 4
Pudding & Pie Filling
Jell-O
E NOVA 4