Barcode: 0075756002103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 25.0 g |
Ingredients
Salt, spices and paprika, garlic, modified tapioca starch, rice flour, citric acid, soy lecithin (soy).
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
e330
Related Products in Condiments
Marukome, Miso Paste
Marukome Co. Ltd.
E NOVA 4
Apple Butter
Oregon Growers, Oregon Growers & Shippers
C NOVA 3
Barbecue Sauce
Pendleton
D NOVA 4
Coconut vinegar
All spice cafe, chipotle garlic sauce
All Spice Cafe
E NOVA 4
Jolokia ghost pepper sauce
E NOVA 4
Miso Paste
Marukome Co. Ltd
E NOVA 4
Barbecue sauce
Pendleton
D NOVA 4
Marukome, Miso Paste
Marukome Co. Ltd.
NOVA 4
Pendleton, let'er buck, barbecue sauce, original
Pendleton
D NOVA 4
Caribbean Spice Sauce
All Spice Cafe
E NOVA 4
All spice cafe, cayenne habanero sauce
All Spice Cafe
E NOVA 4