Barcode: 3250391139804
Steaks hache 5% MG
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
french meat
100 muscle
french beef
green dot
made in france
pure beef
origine france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Viande bovine hachée [origine : France].
Related Products in Meats And Their Products
Organic ground beef patties
C NOVA 1
Rotisserie style shredded chicken breast with rib meat
C NOVA 4
Ground Beef
C NOVA 1
Turkey meatballs
B NOVA 4
Oven roasted shaved roast beef, oven roasted
D NOVA 4
Premium thick sliced bacon
E NOVA 3
Italian seasoned premium sliced roast beef, italian seasoned, roast beef
D NOVA 4
Premium sliced pastrami
D NOVA 4
Chicken & beef meatballs
D NOVA 3
Hardwood smoked premium sliced bacon, hardwood smoked
E NOVA 3
Premium sliced navel pastrami
E NOVA 4
Homestyle chicken & beef meatballs
D NOVA 4