Barcode: 3250390016342
Steaks Hachés 5% MG
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
distributor labels
french meat
100 muscle
french beef
green dot
made in france
nutriscore
nutriscore grade a
pure beef
selection intermarche
eco emballages
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Viande bovine hachée [origine : France].
Related Products in Meats And Their Products
Premium Smoked Sausage
Scott Pete
E NOVA 4
Polish sausage
E NOVA 4
Beef polish sausage
E NOVA 4
Cocktail smokies smoked sausage made with pork & chicken, cocktail smokies
E NOVA 4
Hot Beef Polish Sausage
E NOVA 4
Hot polish sausage
E NOVA 4
Beef skirt steak for fajitas
D NOVA 4
100% angus beef burgers
C NOVA 1
Hot links sausage made with chicken, beef and pork
E NOVA 4
Thin sliced boneless skinless chicken breast fillets with rib meat, ice glazed, chicken breast
A
Scott pete, liver cheese wrapped in pork fat
Scott Pete
E NOVA 4
Boneless skinless chicken for fajitas
A NOVA 4