Barcode: 5000116110407
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 171.0 kcal |
| Fat | 7.4 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Peito de frango (70%), água, pão ralado (farinha de arroz, fécula de batata, sal, dextrose), óleo de colza, cebola, farinha de milho, farinha de arroz, sal, caldo de vegetais (sal, dextrose, cebola, cenoura, chalota, alho francês, tomate, pimentão), alho em pó. Pode conter ovo. cente oretirades de frange exconcional
Related Products in Meats And Their Products
Sweet italian sausage
Bianco & Sons
D NOVA 4
Hot italian sausage, hot
NOVA 4
Sweet italian sausage, sweet italian
NOVA 4
Hot italian sausage
NOVA 4
Uncured Bacon, Hickory Smoked
North Region Food Brokers
E NOVA 3
Hot italian sausage
Bianco & Sons Sausage
NOVA 4
Uncured beef hot dogs
D NOVA 4
Sweet bourbon sirloin beef tips
C NOVA 4
Italian sausage
NOVA 4
Fresh ground beef
B
Italian sausage
NOVA 4
Hot italian sausage meat
NOVA 4