Barcode: 0023545104743
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.6 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched Macaroni Product
Best Choice
NOVA 1
Mostaccioli
NOVA 1
Linguine
NOVA 1
Thin spaghetti
NOVA 1
Ribbon Pasta Enriched Macaroni Product
Best Choice
A NOVA 1
Spaghetti
NOVA 1
Enriched Spaghetti Product
Best Choice
A NOVA 1
Shell Pasta
Best Choice
A NOVA 1
Lasagna
Best Choice
A NOVA 1
Organic Pinto Beans
Clearly Organic
A NOVA 1
Rotini
NOVA 1
Bowties farfalle
NOVA 1