Barcode: 0078742295596
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic beets.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Oven roasted potatoes
C NOVA 3
Peach Jam
Stonewall Kitchen
D NOVA 4
Fideo, Enriched Macaroni Product
2 And 2
A NOVA 1
Whole Water Chestnuts
Geisha
A NOVA 1
Mandarin Oranges, Whole Segments in Light Syrup
Geisha
B NOVA 3
Vermicelli enriched macaroni
A NOVA 1
Water chestnuts sliced
Geisha
A NOVA 1
Mandarin Oranges, Whole Segments in Light Syrup
Jfe Shoji Trade America Inc., Geisha
B NOVA 3
Signature Mashed Potatoes With Whole Milk & Real Butter
Reser's Fine Foods
C NOVA 4
Smokehouse barbecue beans
Reser's Fine Foods
C NOVA 4
ROASTED Garlic & Rosemary Potatoes
RESER'S MAIN ST. Bistro
C NOVA 3
White Peaches Sliced In Syrup
Geisha
C NOVA 3