Barcode: 0007203671272
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Broccoli, water, contains less than 2% of: annatto (vegetable color), butter oil, canola oil, cheddar cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes), cornstarch, cream, gelatin, lactic acid, maltodextrin, monterey jack cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes), natural flavor, palm oil, paprika (color), romano cheese (pasteurized cow's milk, cheese culture, salt, enzymes), salt, sodium alginate, sodium phosphate, soy lecithin, soybean oil, starter distillate, sugar, whey, whey protein concentrate, xanthan gum, yeast extract.
Additives
e160b
e270
e322
e322i
e401
e415
e428
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomates
Solarenn
A NOVA 1
Carottes finement râpées ail et ciboulette
Mix Buffet, Sans marque
A NOVA 4
Trio Chou - Jambon - Comté
Mix Buffet, Sans marque
C NOVA 4
Tendres carrés de blé
Céréal bio
B NOVA 4
Duo carotte et céleri finement râpés
Mix Buffet, Sans marque
C NOVA 4
Céleri finement râpé
Mix Buffet
C NOVA 4
Céleri finement râpé
Mix Buffet, Sans marque
C NOVA 4
Duo carotte et céleri finement râpés
Mix Buffet
C NOVA 4
Macédoine aux 5 Légumes - mayonnaise
Mix Buffet
B NOVA 4
Carottes finement râpées ail et ciboulette
Mix Buffet, Sans marque
A NOVA 4
300G Champignon a La Grecque Mix Buffet
Les mousquetaires
C NOVA 4
Mélange de fruits secs
Alesto
C NOVA 1