Barcode: 0002114002534
Steamable broccoli florets
by Winn Dixie
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Broccoli.
Recipes with Similar Ingredients
Very Cheese-Y Macaroni
10 ingredients
Cabbage Soup
6 ingredients
Raw Cauliflower Salad
7 ingredients
Pasta With Broccoli
9 ingredients
Pasta Primavera
8 ingredients
Super Lo-Cal, Lo-Fat Creamy Broccoli Soup
9 ingredients
Broccoli-Bacon Salad
7 ingredients
Pasta With Primavera Sauce
9 ingredients
Cauliflower Salad
7 ingredients
Broccoli Salad
9 ingredients
Broccoli Stir-Fry
9 ingredients
Seafood Linguine Mornay
11 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Macaroni tricolores
Auchan
A NOVA 1
BRUNOISEde fruitsFraise, pêche, ananas, mangue
Auchan
A NOVA 1
Pouce cornichons aigre doux 360g
Pouce
C NOVA 4
EAT'N MOVEENERGY* - Pâte de fruits mangue
Auchan, Santé
NOVA 4
Tartinable d'artichaut
Auchan
A NOVA 3
fruits entiersCERISES NOIRES dénoyautées
Auchan
C
Riz mexicain
Auchan
C NOVA 4
Farfalles tricolores
Auchan
A NOVA 1
Poêlée paysannepomme de terre, haricot vert et saucisse fumée
Auchan
C NOVA 4
Tartinable tomates sechees
Auchan
D NOVA 4
Courgettes biologiques en rondelles
Auchan Bio
A NOVA 1
Double concentré de tomates
Pouce
C NOVA 3