Barcode: 0070038648888
Steamable garden vegetable medley
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sugar snap peas, roasted red potatoes, red bellpeppers, water, contains 2% or less of: flaxseed, garlic, modified corn starch, natural flavor, parsley, salt, soybean oil, spice, sugar, xanthan gum.
Additives
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cereais, chicória + café
Delta
NOVA 1
Arrepiados de Amêndoa
Pastigest
D NOVA 3
Pão de Mistura Trigo e Centeio
Pão do Sabugueiro,Grande Forno
C NOVA 4
Manzana roja
Frubis
C NOVA 1
Cereais + Café Solúvel
Delta
NOVA 1
unboring snack salt
qampo
C
Marmelada com Noz
Quinta de Jugais
D NOVA 3
HERDADE DOS COTEIS
HERDADE DOS COTEIS
NOVA 2
Piña deshidratada
Frubis
C NOVA 1
Pão da Lagoinha
Maranata
NOVA 3
Massa de Ervilha
Vianeza
A NOVA 1
Massa de Amaranto, Teff & Quinoa
Vianeza
A NOVA 1