Barcode: 0077890333556
Steamables Brown Rice
by Wegmans
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 29.2 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
Cooked Organic Whole Grain Brown Rice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Café
Brûlerie du Quercy
B NOVA 1
Huile d'olive vierge extra
Soulas
B NOVA 2
Farine des gourmets
Farine des gourmets
A NOVA 1
Chips pommes BIO
fraisal
NOVA 3
Farine Type 55
Farine des gourmets
A NOVA 1
Abricots Extra Moelleux 375g
les fleurons
C NOVA 3
Confiture De Cassis - Pot 375 g
L'Abeille Délicieuse
D NOVA 3
Pur jus de pomme
Chez Béchet
C NOVA 1
Confiture abricot
Chez Béchet
D NOVA 4
Lätta Joghurt
Lätta
C NOVA 4
Crème De Marrons 375G
L'Abeille Délicieuse
D NOVA 4
Compote de pommes BIO d'Alsacs
Fraisal
A NOVA 1