Barcode: 0842796111023
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 190.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.1 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 8.6 g |
| Proteins | 12.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Water, organic chickpeas, organic soybeans, organic green peas, organic kidney beans, organic black beans, sea salt, organic rice vinegar
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
plant chef coconut oil alternative to grated cheese
tesco
E NOVA 4
Coated raisins
Tesco
E NOVA 4
Cranberries
Tesco
D NOVA 3
Ciabatta roll
Tesco
C NOVA 3
Large White Baps
Tesco
C NOVA 4
Reduced salt tesco baked beans
Tesco
A NOVA 4
Pineapple Chunks in Juice
Tesco
A NOVA 1
Strawberry shake
Wicked Kitchen
E NOVA 4
Seeded stonebaked baguette
tescos
B NOVA 3
2 bake at home multigrain baguettes with sourdough
Tesco
C NOVA 4
Sliced brioche loaf
Tesco
D NOVA 4
Sweet Pickled Red Onions
Tesco
C NOVA 4