Barcode: 0639192803207
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 307.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 69.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Wheat flour, water, partially hydrogenated vegetable shortening (contains one or more of the following: palm oil, soybean oil), sugar, baking powder, and yeast.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% natural black cherry concentrate
Tpg Enterprises
E
Lime mint fruit juice drink, lime mint
C NOVA 4
Agua fresca pina colada fruit juice drink, agua fresca
C NOVA 4
Tsamma, 100% Juice Blend Spinach + Kale, Watermelon
Frey Produce
C NOVA 4
Strawberry lemon agua fresca fruit juice drink, strawberry lemon
C NOVA 4
Tart cherry concentrate
Tpg Enterprises
E
Frozen juice drink mix
B NOVA 3
Dona lisa, yellow cherry
Dona Lisa
C NOVA 3
Watermelon cucumber fruit juice drink, watermelon cucumber
C NOVA 4
Mango pineapple agua fresca fruit juice drink, mango pineapple
C NOVA 4
100% Juice Blend, Watermelon
Frey Produce
C NOVA 4
Square challah
C NOVA 3