Barcode: 0807176709337
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 11.8 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 21.2 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Filling: pork, cabbage, onion, tofu (water, soybeans, calcium sulfate, glucono delta lactone, magnesium chloride), green onion, water, soy sauce [water, wheat, soybean, salt], sesame oil, garlic, sugar, soybean oil, jalapeno, autolyzed yeast extract, salt, gelatin, yeast extract, black pepper, ginger powder, red pepper powder, chicken flavored powder [yeast extract, flavoring, salt]. dough: enriched flour [wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], water, wheat flour, salt, soybean oil.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e428
e575
Related Products in Frozen Foods
Cajun-Spiced Crawfish Cakes
Chrf Jenn
C NOVA 4
Savory Beef & Pork Pierogi
Polska Foods
C NOVA 3
Panko breaded crab cakes
D NOVA 4
Thai Firecracker Shrimp Dip
Chej Jenn
D NOVA 4
Potstickers pork & vegetables
D NOVA 4
Thai Firecracker Shrimp Dip
Chef Jenn
D NOVA 4
Penne pasta in a parma rosa sauce
Angel Bowls
B NOVA 4
Red Beans & Rice With Smoked Sausage
Lousiana Grill
C NOVA 4
Buffalo Style Dip
Chef Jenn
E NOVA 4
Home style meat loaf
D NOVA 4
Corkscrew pasta & creamy tomato vodka sauce
A NOVA 4
Blackned Salmon Cakes
Chef Jenn
C NOVA 4