Barcode: 0838869018023
steamed jasmine rice
by grain trust
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
no gmos
usda organic
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 148.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 32.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cooked organic jasmine white rice (water and rice).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
macaroni
blanchi
A NOVA 1
Pan de molde 100% integral familiar
BM
NOVA 4
Mix for vegan Mince
Vemondo
E NOVA 4
Pineapple and red onion chutney
morans
C NOVA 3
Knusper Pop Müsli
Dr. Oetker
D NOVA 4
Orecchiette au ble saragolla
Histoires d'Ici
A
Sweet Beans Bread
NOVA 4
Linguine au blé Cappelli
Histoires d'Ici
A
Noix de Cajou épices indiennes
U
C NOVA 4
Poêlée de pomme de terre grenaille au sel de guerande
eismann
C NOVA 3
Aceitunas negras Carbonell sin hueso 340 g
Carbonell
A NOVA 3
Smucker's, simply fruit, spreadable fruit, strawberry, strawberry
C NOVA 4