Barcode: 0014500015297
Steamfresh broccoli
by Birds Eye
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Broccoli, carrots, sugar snap peas, water chestnuts.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
ยูนิฟ นํ้ามะเขือเทศ
ยูนิฟ,unif
E
น้ำผักผลไม้ผสมผักใบเขียวรวม
Unif,ยูนีฟ
C NOVA 4
น้ำมิกซ์เบอร์รี่ 100% ตรายูนิฟ
ยูนิฟ,unif
E NOVA 1
น้ำผักผลไม้รวม ตรา ยูนิฟออลยูนีด
ยูนิฟ,Unif
D
วุ้นเส้น แห้ง
ต้นสน,Pine
C
วุ้นเส้นแห้ง
ต้นไผ่
C
ชาเขียวผสมสารสกัดบัลซิมแพร์ ไม่มีน้ำตาล
เดลี่เมท,Daily Mate,ยูนิฟ,Unif
ชาอู่หลงเดลี่เมท
เดลี่เมท,Daily Mate
B
Unbleached Bean Vermicelli
Pine,ต้นสน
B
Glasnudeln
Asropa, Pine
วุ้นเส้นแห้ง
ต้นไผ่
C
Bean Vermicelli
Pine brand, ต้นสน
NOVA 1