Barcode: 0741643008236
Steamin' Easy Asparagus Spears
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Asparagus.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ginger
B NOVA 1
Boiler onions
B
Gold Pearl Onions
Christopher Ranch
A NOVA 1
Chopped garlic
Christopher Ranch
A NOVA 3
Orange Shells In Heavy Syrup
Ancel
D NOVA 3
Christopher ranch, california grown garlic
Christopher Ranch
A NOVA 1
Crushed Garlic
Christopher Ranch
A NOVA 3
Shallots
A NOVA 1
Coconut flavored Almonds
Trader Joe's
E NOVA 4
Roasted garlic
A NOVA 1
Christopher ranch, roasted garlic
Christopher Ranch
B NOVA 3
Guava Marmalade
Ancel
D NOVA 4