Barcode: 0018894317203
Steamin' Easy Edamame
by Big Y
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Shelled soybeans.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Céleri finement râpé pointe de moutarde de Dijon
Mix Buffet
C NOVA 4
Houmous roquette
Mix buffet
C NOVA 4
Carottes finement râpées au jus de citron
MIX BUFFET
A NOVA 4
L'irrésistible CALIFORNIENNE
Mix
C NOVA 4
Taboulé tomate/courgettes Mix Buffet
Fabriqué En Bretagne, Mix Buffet
C NOVA 4
Salade de boulgour courgettes
Carrefour
B NOVA 4
Céréales lentilles, figues mi-séchées & noisettes
Lidl
B NOVA 4
Houmous
Mix
C NOVA 4
Carottes finement râpées au jus de citron
Casino, Leclerc, Mix Buffet
A NOVA 4
Carottes finement râpées ail et ciboulette
Mix Buffet
A NOVA 4
Penne rigate poulet pesto
Salade Traiteur
C NOVA 4
La Craquante Londonienne
Mix
A NOVA 4