Barcode: 0018894320616
Steamin' easy, mixed vegetables
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.9 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carrots, corn, peas, green beans, baby lima beans.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smooth peanut butter
A NOVA 2
Raw sunflower seeds
A NOVA 1
Johnvince foods, organic dried cranberries
Johnvince Foods
D NOVA 3
Flax seed
A NOVA 1
Wild Blueberry Flax Granola, Wild Blueberry Flax
C NOVA 4
Stock & barrel, california halves & pieces walnuts
Stock & Barrel
A NOVA 1
Johnvince foods, organic raw pumpkin seed
Johnvince Foods
A NOVA 1
Amandes Crues
Johnvince Foods
A NOVA 1
Coconut mango granola
C NOVA 3
Flax seeds
A NOVA 1
Organic raw walnut halves & pieces
Johnvince Foods
A NOVA 1
Berry patch granola
B NOVA 3