Barcode: 0007131504879
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.7 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Wheat flour, water, steel cut oats, yeast, molasses, wheat gluten, brown sugar, contains 2% or less of the following: soybean oil, salt, calcium sulfate, calcium phosphate, vinegar, malted barley flour, ascorbic acid, soy lecithin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ail finement haché
Marque Repère, Rustica
A NOVA 1
Marrons entiers
Marque Repère, Notre Jardin
C NOVA 3
Tokapi
Marque Repère, Tokapi
E NOVA 4
Biscottes 6 cereales
Marque Repère, Épi d'Or
C NOVA 4
Pommes rissolées
Marque Repère, Pom'Lisse
A NOVA 4
Cheveux d'ange
Marque Repère, Turini
A NOVA 1
Couscous aux épices
Comptoir du grain
D NOVA 4
Pain de mie extra moelleux nature
Marque Repère, Épi d'Or
C NOVA 4
Tendre blé moelleux
Marque Repère, Comptoir du Grain
A NOVA 1
Estragon finement ciselé
Marque Repère, Rustica
A NOVA 1
Carottes en rondelles, Surgelé
Marque Repère, Notre Jardin, Scamark (Filiale E. Leclerc)
A NOVA 1
100 % pur jus d'ananas
Marque Repère, Jafaden
C NOVA 1