Barcode: 1759975572089
Steenoven Mini Pizza's
by Albert Heijn
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Tarwebloem, water, 13% tomaat, plantaardige olie (raap, zonnebloem), gist, zout, dextrose, rietsuiker, kruiden, specerijen, voedingszuur (citroenzuur).
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mandeln Blanchiert & Gehackt
Belbake
A NOVA 1
Jumbo Peanuts
Mcennedy
C NOVA 3
tjestenina od durum pšenice
Deluxe, lidl
B NOVA 3
Malt wheaties
Crownfield
A NOVA 3
Mini Breadsticks, With Cretan Graviera & Feta
Eridanous
D NOVA 4
Mélange de noix de cajou et canneberges
Alesto, Lidl
D NOVA 4
Nut Mix
Alesto Fine
C
Breadsticks with Figs & Raisins
Eridanous
D NOVA 3
Salate Mix
Lidl
NOVA 1
Riz Carnaroli
Italiamo
B NOVA 1
Mandeln blanchiert & gestiftet
Belkake, belbake
A NOVA 1
Mrkev vařená
A NOVA 3