Barcode: 0043061328454
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 437.5 kcal |
| Fat | 18.8 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Wheat flour, brown sugar, partially hydrogenated vegetables oil (soybean and cottonseed oil), sugar, natural sliced almonds, salt, cinnamon, sodium bicorbonate, cloves, and nutmeg.
Related Products in Snacks
Petit fourré myrtille
Bjorg
D NOVA 4
Tartelettes abricot
Gayelord Hauser
D NOVA 4
Sablé sarrasin chocolat sans gluten et bio
Bjorg
D NOVA 4
Biscuit Bio Fourre Chocolat Noir X2 50G
Bjorg
D NOVA 4
Sablé sarrasin vanille bio et sans gluten
Bjorg, Distriborg
D NOVA 4
Maïs soufflés Sans Gluten et Bio Minis Fromage
Bjorg
D NOVA 4
Sans gluten et bio petit fourré goût cacao
Bjorg
D NOVA 4
Barres pêche abricot
Gayelord Hauser
D NOVA 4
Petit sablé choco coco
Bjorg
E NOVA 4
Gaufrettes aux légumes betterave oignon
Bjorg
C NOVA 4
Petit fourré noisette
Bjorg
D NOVA 4
Avoine citron 🍋 graines de chia
Bjorg
B NOVA 4