Barcode: 5701483106511
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
95% kyllingebryst, stabilisatorer (E 407, E 450), salt, rapsolie, konserveringsmidler (E 262, E 250), glukosesirup, antioxidant (E 301).
Additives
e250
e262
e301
e407
e450
Related Products in Meats And Their Products
Spicy summer sausage
E NOVA 4
Ailes de poulet- ranch
La Cage
C NOVA 4
Spicy harissa tofu cubes, spicy harissa
A NOVA 3
Filets de poulet
A NOVA 4
Slow Smoked Bbq Beef Jerky
Iowa Smokehouse
E NOVA 4
Berkwood Farms, Uncured Bacon
Eden Natural Llc
E NOVA 3
Ailes de poulet
la cage
C NOVA 4
Kosher Beef Hot Dogs, Kosher Beef
Jack's gourmet
D NOVA 4
Rose salsa bratwurst
E NOVA 4
Jack's gourmet, spicy italian style salami, hot
D NOVA 3
Ailes de poulet
null
Grass fed ground beef
B