Barcode: 9180007870293
Steiner's Tagliatelle
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 14.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eiweiß - Energie mischung 49% (Lupinenmehl, Weizeneiweiß), Haferfaser, Geliermittel: Konjakmehl.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Specially-seasoned black-eye peas
Sylvia's Restaurant
B NOVA 4
Field peas with snaps
Sylvia's Restaurant
C NOVA 4
Specially-seasoned mixed greens
A NOVA 4
Specially-seasoned collard greens
C NOVA 4
Cut sweet potatoes yams
Sylvia's Restaurant
C NOVA 3
Specially-Seasoned Turnip Greens
Sylvia's Restaurant
B NOVA 4
Caper Berries
Mustapha's Mediterranean
E NOVA 3
Mustapha's mediterranean, organic argan oil
C NOVA 2
Medjool dates
Datco
D NOVA 1
Specially-Seasoned Mustard Greens
Sylvia's Restaurant
B NOVA 4
Specially-Seasoned Pinto Beans
Sylvia's Restaurant
B NOVA 4
Specially-seasoned collard greens
C NOVA 4