Barcode: 2020086599999
Sucre d’orge
by Hema
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
no flavors
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 394.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.6 g |
| of which sugars | 80.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, eau, arôme, colorant (E120, E171)
Additives
e120
e171
Related Products in Snacks
Spicy plantain chips
D NOVA 4
Stock & barrel bulk foods, sesame sticks
Stock & Barrel Bulk Foods
E NOVA 4
Raw almonds
C NOVA 1
No sugar added dark chocolate almonds
D NOVA 4
Stock & barrel, milk chocolate, almonds
Stock & Barrel
E NOVA 4
Sweetened Banana Chips
Stock & Barrel
D NOVA 4
Texas heat trail mix
D NOVA 4
Stock & barrel, veggie crisps
Stock & Barrel
C NOVA 4
Australian black licorice naturally flavored candy
D NOVA 4
Blueberry Flavored Yogurt Pretzels, Blueberry
E NOVA 4
Honey Roasted Sesame Sticks, Honey Roasted
E NOVA 4
Insane Sour Soothers Flavored Candy
D NOVA 4