Barcode: 5600317470692
Sucre De Fleurs De Coco Bio - 500 G - Iswari
by Iswari
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
organic
eu organic
pt bio 04
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 81.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sucre de fleurs de coco (Certifié par Certiplanet PT-BIO-04)
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Frozen Foods
Sausage, egg & cheese with potatoes, onions & green peppers burritos, sausage, egg & cheese
D NOVA 4
Pizza schiacciata
Bofrost
D NOVA 4
Original Mashed Cauliflower, Original
C NOVA 4
Seasoned Chicken Flavored Rice With Broccoli, Carrots & Onions, Chicken
C NOVA 4
La Pizza "Speciale"
bofrost
D NOVA 4
Pizza Margherita
Alnatura
C NOVA 3
Classic Italian Meatballs With Spaghetti And Marinara Sauce
Big Y
C NOVA 4
Mixed Vegetables
Sainsbury's
A NOVA 1
Meatballs
D NOVA 3
La Pizza Tonno e Cipolla
Bofrost
C NOVA 3
Eggplant parmigiana gourmet italian foods, eggplant parmigiana
C NOVA 3
Pizza radicchio e asiago
bofrost
D NOVA 4