Barcode: 3770008633179
Sucre de raisin
by NASCITA
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
the vegan society
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 95.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
99.5 % Sucre de raisin, 0.5% extrait de polyphénols de raisin rouge
Related Products in Sweeteners
Organic Light Brown Sugar
Meijer
E NOVA 2
Organic Maple Syrup
Natural Value Inc.
E NOVA 2
Apricot super fruit syrup, apricot
D NOVA 4
Organic maple syrup
Natural Value Inc.
E NOVA 2
Sucre de coco non raffiné
E
Red raspberry super fruit syrup, red raspberry
D NOVA 4
Organic agave sweetener
Nectave Inc.
D
Organic Maple Syrup
Natural Value Inc.
E NOVA 2
Maple Syrup
Natural Value Inc.
E NOVA 2
Organic powdered sugar
Meijer
E NOVA 2
Mountain berry kodiak syrup
D NOVA 4
Organic maple syrup
E NOVA 3