Barcode: 3174660100763
Sucre saveur vanille
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 394.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.4 g |
| of which sugars | 97.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, arôme, antiagglomérant: amidon de mais.
Related Products in Sweeteners
dark brown sugar
Lantic
Eco-Score C
alulosa sucralosa
iansa cero k
NOVA 4
Pure granulated sugar
Meijer
E NOVA 2 Eco-Score A
Pure Cane Sugar
Great Value
E NOVA 2 Eco-Score A
Organic Coconut Sugar
BioToday
E NOVA 2
natural stevia sweetener
Nabat
NOVA 4
granulated sugar
Harris Teeter
E NOVA 2 Eco-Score A
Sciroppo d'agave
Amo essere, Eurospin
D NOVA 1 Eco-Score D
Ahornsirup Grad C
DmBio
E NOVA 2 Eco-Score A
Pineapple Chunks
Season's Choice
D NOVA 2 Eco-Score A
Feinster RübenZucker zum Backen
Ja!, Südzucker
E NOVA 2
Organic Coconut Sugar
Madhava
E NOVA 2 Eco-Score A