Barcode: 3174660097513
Sucre & Stévia
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 368.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 99.6 g |
| of which sugars | 99.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre (99,7%), édulcorant (0,3%) : glycosides de stéviol (extraits de plante de stévia).
Additives
e960
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vetetable Stock (Bouillon de légumes)
Marks & Spencer
B
Farine d'avoine classique
Christie Collection
E NOVA 4
Black Cold Brew Coffee
Trader Joe's
NOVA 1
Oat Fortified Beverage, Original, Shelf Stable CAN
Silk
C NOVA 4
Pain pita
Pita Delight
C NOVA 4
Pain twist
Isack’s Bagel
D NOVA 4
Melba
Boulangerie Grissol
D NOVA 4
Melba Canapé Original
Boulangerie Grissol
D NOVA 4
Croûtons (3 Pains, César)
Boulangerie Grissol
A NOVA 4
Melba toast
Boulangerie Grissol
D NOVA 4
Pains bâton
Boulangerie Grissol
D NOVA 3
Chip
Neal Brothers Foods
D NOVA 4