Barcode: 7896004006604
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 387.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Milho, açúcar, malte, sal. acido ascórbico (vitamina C), ascorbato de sódio (vitamina C), niacina, ferro reduzido (ferro), óxido de zinco (zinco), palmitato de retinol Vitamina A), maltodextrina, cianocobalamina (vitamina B12), colecalciferol (vitamina D), cloridrato de piridoxina (vitamina B6), mononitrato de tiamina (vitamina B1) riboflavina (vitamina B2), folacina (ácido fólico) e aromatizante.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Purée de patates douces du Pérou
Maison Rivière
C NOVA 3 Eco-Score A
Crocchette di patate (prefritte)
Pam & Panorama
C NOVA 4
Herzogin Kartoffeln
Kaufland
D NOVA 4 Eco-Score B
Bitter orange fine shred marmalade
Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score B
Purée de patates douces
Créaline
C NOVA 3 Eco-Score A
Røstede peanøtter med smak av spicy jalapeño
Rema 1000
B NOVA 4 Eco-Score E
Granola
purely elizabeth
E NOVA 3 Eco-Score C
Purée de patates douces
C NOVA 3 Eco-Score A
Maggi Special Masala
Maggi
E NOVA 4
Vite une purée! Pommes de Terre et Carottes
Priméal
A NOVA 3
Rotini & Broccoli Cheddar Cheese
Birds Eye
B NOVA 4
Potato Croquettes
Asda
C NOVA 4