Barcode: 0041498170264
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate (preservative), natural and artificial flavor, citric acid.
Additives
e150c
e212
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Cola, cherry
Winn Dixie
E NOVA 4
Dr. chek soda
Chek
E NOVA 4
Diet Freshy Soda, Citrus
Chek
C NOVA 4
Caffeine free cola
Winn Dixie
C NOVA 4
Soda, lemonade
Winn Dixie
E NOVA 4
Cola
Winn Dixie
E NOVA 4
Soda, black cherry
Winn Dixie
E NOVA 4
Citrus soda, kountry mist
Winn Dixie
C NOVA 4
Dr. chek no calorie soda
Winn Dixie
C NOVA 4
Soda, peach
Winn Dixie
E NOVA 4
Cola, vanilla
Winn Dixie
E NOVA 4
Cream soda
Winn Dixie
C NOVA 4