Barcode: 9000275637315
Südtiroler Bauernsuppe
by Knorr
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
austria, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 121.0 kcal |
| Fat | 7.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Trinkwasser, 18% Bohnen weiß und rot, 10% geräucherter Speck (Schweinespeck, Speisesalz, Rauch), Würzmischung ((Bohnen, jodiertes Speisesalz, Zwiebeln, Geschmacksverstärker Mononatriumglutamat, Hefeextrakt, _Soja_sauße (_Soja_bohnen, _Weizen_mehl, Speisesalz), Kurkuma)), 4% Karotte 2,5% Gemüsemais, _Sauerrahm_, _Rollgerste_, Sonnenblumenöl, Petersilie, modifizierte Stärke
Additives
e14xx
e621
Related Products in Canned Foods
Libby's, corned beef hash
C NOVA 4
Vienna Sausage
Libby's
D NOVA 4
Veggie stock
Colavita Usa Llc
B NOVA 4
Shoppers, value, chunk chicken in water
Shoppers
A NOVA 4
U.S. Senate Bean Soup
Dominique's
B NOVA 4
Vienna sausage made with chicken, beef and pork added, in barbecue sauce
D NOVA 4
Libby's, vienna sausage
D NOVA 4
Corned Beef Hash
Libby's
D NOVA 4
Beef stock in a box, beef
Colavita Usa Llc
B NOVA 4
Libby's, corned beef
E NOVA 3
Libby's, chicken vienna sausage in chicken broth
Libby's
D NOVA 4
Sliced Water Chestnuts
By sainsbury's
A NOVA 1