Barcode: 5010067331509
Sugar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
assured food standards
fsc
fsc mix
grown in britain
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Caster sugar.
Related Products in Sweeteners
Kristalsuiker
Van Gilse
E NOVA 2
Zucchero bianco
E NOVA 2
Suiker
Van Gilse
E NOVA 2
Kristalsuiker
Van Gilse
E NOVA 2
Poeder Suiker
Van Gilse
E
van Gilse Kristal Suiker 100% natuurlijk
van gilse
E NOVA 2
Mini Suikerklontjes
Van Gilse
E NOVA 2
Fijne Kaneelsuiker
Van Gilse
E NOVA 2
Hienosokeria
Aito
E NOVA 2
suikerklonten
sundale
E NOVA 2
Geleisuiker speciaal
Van Gilse
E NOVA 4
Suikerklontjes midi
Van Gilse
E NOVA 2