Barcode: 7702799000027
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Whole Cane Sugar, Gelatin, Water, Corn Starch, Sodium Benzoate And Potassium Sorbate.
Allergens
gelatin
Additives
e202
e211
e428
Related Products in Snacks
10 Garlic Slices
Iceland
D NOVA 4
Lemon Cheesecake
Iceland
D NOVA 4
Greggs Sausage Rolls 8pk
Iceland,Greggs
E NOVA 4
18 Chocolate Chip Cookies
The Daily Bakery
E NOVA 4
4 All Butter Croissants
Iceland
E NOVA 4
Baked New York Cheesecake
Iceland
D NOVA 4
Garlic Baguette
Iceland
D NOVA 4
White Chocolate Cheesecake
Iceland
E NOVA 4
All butter pain au chocolat
Iceland Foods
E NOVA 4
6 Hot Cross Buns
Iceland
D NOVA 4
Luxury 12 macarons
Iceland,Luxury
E NOVA 4
All Butter Pain Au Chocolate
Iceland
E NOVA 4