Barcode: 0032251143786
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 96.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn starch.
Related Products in Sweeteners
The Ultimate Sugar Replacement
Swerve
A NOVA 4
Organic pure date syrup
D NOVA 1
Organic date sugar
E NOVA 2
Date Syrup
Date Lady
D NOVA 1
100% Natural Refined Cane Sugar
Banah
E NOVA 2
Coconut Crystals
Coconut Secret
E
Pure Date Syrup
Date Lady
D NOVA 1
The Ultimate Sugar Replacement
Swerve
A NOVA 4
Granulated Sugar
Augusta
E NOVA 2
Date lady organic pure date syrup
A NOVA 1
Caramel sauce
Date Lady Inc.
D NOVA 4
Whistlepig maple syrup
Whistlepig
E