Barcode: 0073621012196
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Corn Syrup, Adipic Acid, Hydrogenated Palm Kernel & Palm Oil, Mono & Diglycerides, Natural & Artificial Flavors, Artificial Colors Fd&C Red 3, Yellow 5, Yellow 6, Blue 2.
Additives
e102
e110
e127
e132
e355
e471
Related Products in Snacks
Beef Steak
Pemmican
E NOVA 4
Elizabeth's naturals, raw macadamia nuts
D NOVA 1
Veggie Sticks
Paldo
E NOVA 3
Guacamole Tortilla Chips
Garden Fresh Gourmet
D NOVA 4
Beef Steak
Pemmican
E NOVA 4
Turkish Apricots
Joseph Xavier Fine Foods
C NOVA 3
Jumbo assorted fruit slices
NOVA 4
Bisquets integrales con chispas sabor chocolate
La Integral
E NOVA 4
Milk Chocolate Cranberries
Robert's Gourmet
E NOVA 4
Hint of Lime Tortilla Chips
Garden Fresh Gourmet
D NOVA 4
Top Country Farms, Oatmeal Soft Cookies
Top Country Farms Inc.
E NOVA 4
Rueditas
La Integral
D NOVA 4