Barcode: 0069700114974
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 413.8 kcal |
| Fat | 15.5 g |
| of which saturated | 6.9 g |
| Carbohydrates | 62.1 g |
| of which sugars | 34.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
sugar and/or golden sugar, enriched wheat flour, palm, canola and modified palm oil shortening, water, dried whole eggs (contains sodium silicoaluminate), baking powder (baking soda, sodium aluminum phosphate), salt, natural flavour. contains wheat and egg ingredients. ingredients: sucre et (ou) sucre doré, farine de ble enrichie, shortening d'huiles de palme et de canola et d'huile de palme modifie, eau, oeufs entiers en poudre (contiennent du silicoaluminate de sodium). levure chimique (bicarbonate de sodium, phosphate d'aluminium et de sodium). sel me naturrel contient des ingredients du ble et oe l'oeuf.
Additives
e500
e500ii
e541
e554
Related Products
filets de hareng à la crème
OCÉAN SEA
D NOVA 4
Turrón de chocolate negro crujiente
DOR
E NOVA 4
Turrón mazapán frutas
DOR, Lidl
E
Gewürzgurken
Carl Durach, Freshona, Lidl
C NOVA 3
Riz à la méditerranéenne au micro-ondes
Golden Sun
C NOVA 4
Turrón chocolate crujiente
dor
E NOVA 4
Riz basmati micro-ondable
Golden Sun, Vitasia
B NOVA 3
Turron de Chocolate crujiente
Dor, Lidl
E NOVA 4
Fettarmer Fruchtjoghurt Erdbeer
Landfein
C NOVA 4
Turrón Guirlache
DOR, Lidl
D