Barcode: 0007203672151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 421.0 kcal |
| Fat | 15.8 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 63.2 g |
| of which sugars | 31.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched bleached flour (wheat flour, niacin, iron, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), sugar, vegetable oil (palm, soybean and/or cottonseed oils), skim milk, water, contains 2% or less of each of the following: eggs, salt, baking soda, natural and artificial flavor, carnauba wax, confectioner's glaze.
Allergens
eggs
gluten
Additives
e500
e500ii
e903
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti 500g
Presto
B NOVA 1
Cornetti rigatti
Presto
NOVA 1
Bell‘s Haferflocken
Bell's
A NOVA 1
Whole-grain oat flakes
Dobele
A NOVA 1
Whole grain organic oat flakes
Dobele
A NOVA 1
3 graudu pilngraudu pārslas
Dobeles dzirnavnieks
A
Granola Nuts&Homey
Herkuless
D NOVA 4
Spaghetti
Dobele
A NOVA 1
GRANOLA STRAWBERRY
HERKULESS
D NOVA 4
Pilngraudu pasta ';Fusilli';
Dobeles dzirnavnieks
A NOVA 1
4 grain whole grain flakes
Dobeles dzirnavnieks
A NOVA 1
Papaya dried soft slices
My snack
D NOVA 3