Barcode: 9556085501969
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 480.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Wheat Flour, Vegetable Oil (Palm Oil), Sugar, Corn Starch, Glucose Syrup, Raising Agent [Ammonium Bicarbonate (INS503(ii))], Salt, Full Cream Milk Powder, Yeast, Acidity Regulator [Sodium Bicarbonate (INS500(ii) ), Sodium Acid Pyrophosphate (INS450(i))]. ' BAHAN-BAHAN Tepung Gandum, Minyak Sayuran (Minyak Kelapa Sawal) Gula Kanji Jagung, Sirap Glukosa Agen Pralk Ammonium Bikarbonat ( INS503(ii))]. Geam, Susu Tepung Penuh Krim, Yis Pengawal As Natrium Bikarbonat ( INS500(ii) ), Sodium Acid Pyrophosphate (INS450(i))].
Additives
e450
e450i
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Biscuits au cacao fourrés à la crème de coco (20%)
Pural
D NOVA 3
Petit Beurre Breton
Pural
E NOVA 3
Petit Beurre Au Chocolat Sans Huile De Palme
Pural
E NOVA 4
Bio Bis Choc Pocket
Pural
E NOVA 3
Bio bis choco
Pural
E
Bio Bis Argousier Orange
Pural
E NOVA 3
BIO BIS CHOCOLAT
Pural
E NOVA 3
Petit Beurre Epeautre
Pural
E NOVA 3
Bio bis vanille bourbon
Pural
E NOVA 3
Biobis épeautre choc
Pural
E NOVA 3
Choco à la farine d épeautre complete
Pural
D NOVA 3
Biobis choc
Pural
E NOVA 3