Barcode: 9556390178160
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 441.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, vegetable fat (palm base), corn starch, vegetable oil (palm olein), glucose syrup, leavening agent (ammonium bicarbonate, sodium bicarbonate, sodium acid pyrophosphate), salt, whey powder (contains lactose), contains permitted food conditioner (emulsifier-oleo cream, enzyme), yeast, milk fat, contains permitted flavouring (milk, vanillin and butter).
Allergens
milk
Additives
e450
e450i
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Brioche tranchée aux pépites de chocolat
D NOVA 4
Kouign Amann
Marin Coathalem
E NOVA 3
15 Pains au chocolat
E NOVA 4
10 pains au lait
Sans marque
D NOVA 4
Pains au chocolat x14
Auchan
D NOVA 4
Galette des rois
Régals de Bretagne
E NOVA 4
10 pains au lait
Les Délices de Retz
D NOVA 4
Noix Datte Gingembre
Noix et noix
D NOVA 3
8 Pains au Lait aux Pépites de Chocolat au Lait
Les Délices de Retz
D NOVA 4
Pains au chocolat
E NOVA 4
Galette des rois
Regals De Bretagne
D NOVA 4
10 Pains au lait
U
D NOVA 4