Barcode: 0739148100128
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Flour, vegetable shortening palm oil, soybean oil, sorbitol (usp, multifold, and aciculae potassium), egg whites, cocoa, (processed with alkali), artificial flavor, fd&c yellow #5., topping: sorbitol, water, raspberry juice, apricot puree, modified food starch, locust bean gum, potassium sorbate, and sodium benzoate (as preservative), citric acid, acesulfame potassium, fd & c red #40, blue #2, yellow #5 #6.
Additives
e102
e129
e132
e202
e211
e330
e410
e420
e950
Related Products in Snacks
Cheetos Baked Flamin' Hot Limon
Cheetos
NOVA 4
Crispy Minis - sour cream & onion
Quaker
B NOVA 4
BUILDERS PROTEIN PEANUT BUTTER
CLIF
NOVA 4 Eco-Score E
Barra de granola
Dasavena
D NOVA 3
Protein Bar Peanut Butter
Barebells
NOVA 4
Banana cream pie
Cyrus O’Learys
D NOVA 4
INTENSE ORANGE DARK CHOCOLATE
Lindt
E NOVA 4 Eco-Score E
Peanut Butter Banana Energy Bar with Dark Chocolate
CLIF Bar
NOVA 4
Sfogliatine glassate
Italiamo,Sondey,Lidl
E NOVA 4 Eco-Score D
Loaded Protein
RYSE
A NOVA 4
Strawberry Cream Covered Biscuit Sticks
Pocky
C NOVA 4 Eco-Score D
Coconat macaroons
Benton's
E NOVA 4