Barcode: 9400097041862
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 430.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 23.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 25.5 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
baking bit [cocoa solids (51%) (cocoa mass, cocoa butter), bulking agent (maltitol), emulsifier (soy lecithin), natural flavour, natural sweetener (steviol glycosides)], contains: soy, may contain: milk,
Additives
e322
e322i
e960
e965
Related Products
10% Juice
Tropicana
E NOVA 4
Fruit Punch
Tropicana Refreshers
NOVA 4
Light Orange Juice
Tropicana
C NOVA 1
ZS Lemonade
Tropicana
NOVA 4
100% Orange Juice
Tropicana
C NOVA 1
Passionfruit Lemonade Zero Sugar
Tropicana
NOVA 4
Zero Sugar Fruit Punch
Tropicana
C NOVA 4
Strawberry Peach Refreshers
Tropicana
E NOVA 4
Pure Premium Orange Juice Calcium And Vitamin D Grovestand Lots Of Pulp
Tropicana
Strawberry Limeade
Tropicana
NOVA 4