Barcode: 4840266011718
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 441.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
wheat flour, vegetable fat, cocoa powder, sweetener, maltitol, raising agents, sodium bicarbonate, ammonium bicarbonate, salt, emulsifier, soy lecithin, flavor
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
e503
e503ii
e965
Related Products
2x300 g 6009 Döner Pizza AUTHENTIC STYLE PIZZA WER
Wereld Pizza
NOVA 4
Cola zero
River
C NOVA 4
Half halfvolle romige kwark stracciatella
C NOVA 4
Halfvolle romige kwark met vanille
C NOVA 4
Augurken
All Seasons
A NOVA 4
Fruit yoghurt Aardbei
Milsani
C NOVA 4
Sinaasappelsap
Rio d'oro
C NOVA 1
Digestive biscuits
Koekkie
E NOVA 4
Halfvolle melk
Mama Nature
B NOVA 1
Fruitsap sinaasappel
Aldi
C NOVA 1