Barcode: 0890499000243
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole wheat flour, maltitol, palm oil. soybean/cottonseed oil, coconut oil, eggs, cocoa powder, soy lecithin, vanilla extract, baking powder, salt.
Allergens
eggs
Additives
e322
e322i
e965
Related Products in Snacks
Signature kitchens, snack candy, fruit
Signature Kitchens, Safeway Inc.
E NOVA 4
Sharks fruit flavored snacks
E NOVA 4
Signature kitchens, sharks snacks, assorted fruit
Signature Kitchens, Safeway Inc.
D NOVA 4
Dried california apricots
D NOVA 3
Fruit flavored snacks
NOVA 4
Chewy granola bars
D NOVA 4
Dried wild blueberries
Safeway, Safeway Inc.
D NOVA 4
Chewy granola bars
Signature kitchens
D NOVA 4
Signature kitchens, curious george, flavored snacks, assorted fruit
Signature Kitchens, Safeway Inc.
D NOVA 4
Transformers fruit flavored snacks
E NOVA 4
Dried berries & cherries
D NOVA 4
Chewy granola bars
E NOVA 4