Barcode: 0014821201225
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 428.6 kcal |
| Fat | 22.9 g |
| of which saturated | 11.4 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Wheat flour, maltitol*, palm oil shortening, dark sugar free chocolate [chocolate liquor (processed with alkali), lactitol, cocoa butter, inulin, cocoa powder, soybean lecithin (an emulsifier), vanilla, acesulfame potassium and sucralose (may contain trace amounts of milk)], eggs, maltitol* and sorbitol* syrup, natural and artificial flavor (contains milk), food starch-modified, salt, vanillin (an artificial flavor), leavening agents (baking soda, sodium aluminum phosphate, monocalcium phosphate), natural and artificial chocolate flavor, sucralose, acesulfame potassium.
Additives
e322
e322i
e341
e341i
e420
e420ii
e500
e500ii
e541
e950
e955
e965
e966
Related Products in Snacks
Boîte Plastique Magdalenas
Serebis
E NOVA 4
Maple Almond Nut Butter Filled Energy Bars, Maple Almond Butter
D NOVA 4
Gummy Fruits Mix, Soorcherries Bananas Orange Slices Watermelon Wedges Strawberries Peach Hearts Pineapple Rings
E NOVA 4
Chocolate Brownie Energy Bars, Chocolate Brownie
D NOVA 4
Chocolate Mint Whole Grain Crispy Protein Snack Bars, Chocolate Mint
D NOVA 4
Pop corn sucré
D NOVA 3
Cool Mint Chocolate Energy Bars, Cool Mint Chocolate
D NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough Protein Bar, Chocolate Chip Cookie
E NOVA 4
Biscuits fromage de brebis
Etxe Peio
E NOVA 3
Freeze Dried Candy Freezy Giggles
E NOVA 4
Bumuka cookies
A NOVA 4
chocolat noir bio équateur 85%
J.D Gross
E NOVA 3