Barcode: 0019646007281
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 36.7 g |
| of which saturated | 26.7 g |
| Carbohydrates | 56.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Unsweetened chocolate, maltitol (extrated from wheat but gluten free), coconut oil, soy lecithin, vanilla, natural flavors.
Additives
e322
e322i
e965
Related Products in Snacks
Brazzatelle al cioccolato
Dolcezze di montagna
E NOVA 4
Venchi Chocolight Latte Tafel Schokolade 45 G Merken
Venchi
E NOVA 4
Chocolat italien 75% cacao
Venchi
E NOVA 4
Venchi Chocolight 75% Zartbitterschokolade Mit Maltit Gesüßt
Venchi
D NOVA 4
Fresca limone
sans marque
E NOVA 4
Nocciolato fondente
Venchi
E NOVA 4
Cremino Pistacchio
Venchi
E NOVA 4
Tablette chocolat
Venchi
D
Chocolato extra fondente
Venchi
E NOVA 3
Primule al limone
Tattini
E NOVA 4
Chocolight Gianduja
Venchi
E NOVA 4
Cremino fondente
Venchi
E NOVA 4