Barcode: 0041498113599
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 6.3 g |
Ingredients
Modified food starch, cocoa, maltodextrin, tetrasodium pyrophosphate, cornstarch, disodium phosphate, salt, soy lecithin, calcium sulfate, mono and diglycerides, nonfat milk, modified cornstarch, aspartame*, acesulfame potassium, xanthan gum, triacetin, propylene glycol.
Additives
e1518
e1520
e322
e322i
e339ii
e415
e450
e450iii
e471
e950
e951
Related Products in Desserts
Pudding Crème : au Chocolat
Midor
C NOVA 4
Glace forêt-noire
Migros
D NOVA 4
Crème Quick
MIDOR
C NOVA 4
Glace a la vanille
M Classic
D NOVA 4
Glace à l'eau
Midor
D NOVA 4
Glace vanille fraise
M Classic
D NOVA 4
Caramel
Crème d'or
D NOVA 4
Chocolat rahmglace
E NOVA 4
Ice sandwich
Migros
D NOVA 4
Cappuccino & Chocolat
Creme D'or
D NOVA 4
Vanille Bourbon
Crème d'or
D NOVA 4
Sorbet citron migros
Migros
C NOVA 4