Barcode: 0022000260161
Sugar free gum extra
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.1 g |
| of which sugars | 74.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SORBITOL, GUM BASE, GLYCEROL, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS; LESS THAN 2% OF: HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, ASPARTAME, MANNITOL, ACESULFAME K, SOY LECITHIN, BHT (TO MAINTAIN FRESHNESS), COLORS (TURMERIC, BLUE 1 LAKE).
Additives
e133
e321
e322
e322i
e420
e421
e422
e950
e951
Related Products
Sucette noir coeur mathilde
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Pizza Choco
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Chocolat a Casser Smarties - Le Comptoir De Mathilde
Le comptoir de mathilde
E NOVA 4
Moutarde à La Mangue 210 GRS
Le Comptoir De Mathilde
D
Caramel a tartiner
Le Comptoir De Mathilde
NOVA 4
Pate a tartiner noir noisettes
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Oeuf a casser noir -paques
Le comptoir de mathilde
E NOVA 4
Caramel a tartiner
Le Comptoir De mathilde
NOVA 4
Saucisson Chocolat au lait praliné noisette
Le Comptoir de Mathilde
E NOVA 4
Pâte a tartiner lait noisette pétillant
Le Comptoir De Mathilde
E