Barcode: 0041303020128
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 273.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 10.9 g |
Ingredients
Modified tapioca starch, maltodextrin, cocoa powder processed with alkali, tetrasodium pyrophosphate, colored maltodextrin (with red 40, yellow 5, blue 1), disodium phosphate, contains 2% or less of mono - and diglycerides, salt, microcrystalline cellulose, nonfat milk, titanium dioxide (for color), xanthan gum, aspartame* (sweetener), acesulfame potassium (sweetener), palm oil, modified food starch, natural and artificial flavoring, citric acid, propyl gallate.
Additives
e102
e129
e133
e171
e310
e330
e339ii
e415
e450
e450iii
e460
e460i
e471
e950
e951
Related Products in Desserts
Gelateli fruit de la passion
Gelatelli
C NOVA 4
Helado sorbete de mango
Gelatelli
C NOVA 4
Mango sorbet
Deluxe,Gelatelli,Lidl
C NOVA 4
Gelatelli Karamell Eis Mit Karamellsauce Und Macadamiastückchen
Gelatelli
E NOVA 4
Sorbet strawberry
Ballino
C NOVA 4
Sorbet passion fruit
Deluxe
C NOVA 4
Sorbet au citron
Deluxe, Gelatelli
C NOVA 4
Gelatelli Pistazie Eis
Gelatelli
E NOVA 4
panna cotta frozen dairy dessert, berry
Gelatelli
E NOVA 4
Black currant
Lidl
C NOVA 4
Honey comb ice cream
Lidl
NOVA 4
Sorbetto al Limone
Gelatelli
C NOVA 4