Barcode: 0849819000463
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, citric acid, lemon juice concentrate, sodium hexametaphosphate (to protect flavor), gum arabic, potassium benzoate (to preserve freshness), aspartame, potassium sorbate (to preserve freshness), acesulfame potassium, sodium citrate, glycerol ester of rosin, natural flavor, calcium disodium edta (to protect flavor), and yellow 5.
Additives
e102
e202
e212
e330
e331
e385
e414
e452
e452i
e950
e951
Related Products in Beverages
Perrier&juice
perrier
C NOVA 4
Little Steps Morsmelkerstatning basert på melk
NESTLÉ NORGE AS
NOVA 4
Boisson lactée au cacao
Nestlé
E NOVA 4
Nestea bio - Thé noir saveur pêche blanche
Nestea
C NOVA 4
Nałęczowianka
Nałęczowianka
A NOVA 1
Vittel up
Vittel
D NOVA 4
Nestlé - Poudre de cacao allégée en sucre
nesquik
NOVA 4
Vittel Up 4x33cl pêche
Vittel
B NOVA 4
Nestea Mango - pineapple
Nestea
D NOVA 4
Starbucks Caramel Latte 107g
NESTLÉ NORGE AS
NOVA 4
Henniez 0 - Saveur fruit de la passion et Kiwi
Henniez
B NOVA 4
Nesquik Frutilla
Nesquik
C NOVA 4